Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby
Szanowny Użytkowniku,
Zanim klikniesz 'Przejdź do serwisu', prosimy o przeczytanie tej informacji.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informujemy, iż Państwa dane osobowe zawarte w plikach cookies są przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym do udostępniania niektórych funkcjonalności serwisu. W przypadku braku zgody na takie przetwarzanie prosimy o zmianę ustawień w stosowanej przez Państwa przeglądarce internetowej.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest GO-MEDIA, z siedzibą ul. Stanisława Betleja 12 lok 10, 35-303 Rzeszów, VAT-ID: PL792-209-42-66.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu świadczenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, wszelkie wnioski dotyczące wskazanych powyżej praw prosimy kierować na adres email: gomedia@interia.pl.
dane mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom: Netsprint S.A., Google LLC, Stroer Digital Operations sp. z o.o., w celu prowadzenia spersonalizowanej reklamy oraz dostępu do niektórych funkcjonalności serwisu.
podane dane będą przetwarzane na podstawie zgody tj. art. 6 ust. 1 pkt i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody.
ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
klikmapa.pl
Jak bezpieczne obchodzić się z narzędziami pneumatycznymi

domtechnika

Nowinki techniczne

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

Blog techniczny, masa świetnych tekstów poradników, pomocnych dla wszystkich, którzy mają swój dom.

mój avatar

archiwum

  2019
  Marzec
  2017
  Listopad
  Wrzesień
  Lipiec
  Maj
  Marzec
  2016
  Listopad
  Wrzesień
  2015
  Lipiec
  Marzec
  Luty
  2014
  Grudzień
  Październik
  Luty
  Styczeń
  2013
  Sierpień
  Maj
  Kwiecień
  Marzec
  Styczeń
  2012
  Grudzień
  Październik
  Wrzesień

linki

  Warto poczytać
  Warsztat technika
  Newszy z domutechnika

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 35140 osób

Jak bezpieczne obchodzić się z narzędziami pneumatycznymi

Bezpieczeństwo w trakcie użytkowania pneumatycznych kluczy udarowych - Chicago Pneumatic i innych.
Pierwszą najważniejszą radą jest uniwersalna zasada:Przeczytaj i zrozum instrukcje BHP dołączone do narzędzi przed rozpoczęciem pracy i czynnościami serwisowymi. Musisz zrozumieć, że brak powyższych czynności zwiększa potencjalne ryzyko uszkodzenia ciała.
Ogólne instrukcje bezpieczeństwa.


Założeniem firmy produkującej profesjonalne udarowe klucze pneumatyczne wiertarki pneumatyczne ( Chicago Pneumatic, )

https://domtechniczny24.pl/klucze-udarowe-pneumatyczne.html

, jest wytwarzanie sprzętu, który pomoże użytkownikowi pracować bez ryzyka i efektywnie. Najważniejszym składnikiem bezpiecznej pracy narzędzi i urządzeń jest na pierwszym miejscu ich operator. Rozwaga i dobre przepisy są najlepszym zabezpieczeniem przed wypadkiem.Każda poprawnie przygotowana instrukcja podkreśla najważniejsze niebezpieczeństwa i zagrożenia, dlatego trzeba ponadto przestrzegać środków ostrożności, ostrzeżeń oraz opisów umieszczonych na urządzeniach i w miejscu pracy. Pracownik powinien zapoznać się, zrozumieć i stosować instrukcje BHP dołączane do każdego narzędzia - AMEN.
Do pracownika : Przeczytaj i postaraj się zrozumieć jak działa urządzenie, nawet jeśli posiadasz już doświadczenie z podobnymi narzędziami. Starannie obejrzyj i sprawdź narzędzie przed użyciem. Postaraj się „poczuć” jego możliwości, ograniczenia, możliwe ryzyko, jak pracuje i jak go zatrzymać. Czasem wyobraźnia pomaga zniwelować możliwe ryzyko.

Podstawowymi, niebezpiecznymi czynnikami w miejscu pracy są:


1) Sprężone Powietrze


- Powietrze pod ciśnieniem może spowodować zagrożenie dla zdrowia. Nigdy nie kieruj przewodu ciśnieniowego w kierunku swoim lub innych osób, zwłaszcza dotyczy to oczu, uszu, okolic ust. Nigdy nie „przedmuchuj” ciała z kurzu i pyłów sprężonym powietrzem o nieznanym ciśnieniu. Zawsze kieruj wylot przewodu z dala od siebie i innych osób.- Kontroluj czy węże ciśnieniowe nie są przetarte lub luźne, wymień je jeżeli to konieczne przed podłączeniem narzędzia.Bicie przewodu ciśnieniowego może spowodować poważne zagrożenie zdrowia.- Rozłącz narzędzie z przewodu ciśnieniowego, po skończonej pracy, przed zmianą akcesoriów, zmianą nastawienia momentu lub naprawą.- Nie przekraczaj zwiększaj ciśnienia w celu podwyższenia mocy narzędzia, może to spowodować zagrożenie zdrowia oraz skrócić „żywotność” narzędzia.- Nie zakładaj szybkozłączek do narzędzia, drgania od bicia przewodu ciśnieniowego mogą doprowadzić do jego uszkodzenia. Szybkozłączki zamontuj zawsze na końcu przewodu ciśnieniowego.- W przypadku używania połączeń uniwersalnych wymaga się stosowania zawleczek blokujących, które uniemożliwiają przypadkowe rozpięcie przewodu ciśnieniowego.- Narzędzia pneumatyczne nie są zaprojektowane do stosowania w atmosferze zagrożonej wybuchem, oraz nie są zabezpieczone izolacją odporną na wysokie napięcie.

 


2) Ryzyko uszkodzenia wzroku.
Zawsze chroń oczy, oraz twarz stosując odpowiednią maskę ochronną, każda praca stwarza potencjalne zagrożenie.


3)  Ryzyko związane z oddychaniem.Praca narzędziem może powodować wytwarzanie kurzu i pyłu, w tym wypadku zawsze stosuj maskę zabezpieczającą prawidłowe oddychanie.


4) Ryzyko związane ze słuchem.Pogorszenie słuchu, bule głowy i zmęczenie, może być spowodowane wydłużoną pracą w warunkach o podwyższonym poziomie hałasu, w tym przypadku zawsze stosuj ochronniki słuchu.
5) Zagrożenie związane z wibracjami.Wydłużona praca narzędziem, które generuje wibracje może być szkodliwe dla dłoni i ramion. W wypadku drętwienia, mrowienia lub bladnięcia skóry trzeba niezwłocznie przerwać pracę i skonsultować się z lekarzem.
6) Ryzyko związane z niewłaściwym ubiorem.Nie stosuj luźnej odzieży, która w czasie pracy narzędziem lub akcesoriami ruchomymi powoduje ryzyko zaplątania się lub porwania materiału. Są to bardzo częste przyczyny tragicznych w skutkach wypadków: oskalpowanie luźnych włosów, uszkodzenia stawów, złamanie kończyn górnych.
7) Ryzyko dodatkowe:- Poślizg, potknięcie lub upadek mogą doprowadzić do poważnego obrażenia a nawet śmierć. Unikaj pozostawiania rozwiniętych przewodów ciśnieniowych, szczególnie w miejscach gdzie przemieszczają się pracownicy.- Pracownik i personel techniczny musi być przeszkolony i gotowy do wykonywania swoich obowiązków.- Urządzenia przeznaczone do usuwania nierówności powierzchni powinny być stosowane w sposób eliminujący ryzyko otarcia lub przecięcia.- Zakładaj rękawice ochronne, zabezpieczając dłonie przed otarciami.8) Używaj zdrowego rozsądku i nigdy nie przestawaj myśleć o potencjalnych zagrożeniach, wyobraźnia jest najlepszym zabezpieczeniem. Więcej na http://domtechnika24.pl/index.php/narzedzia-pneumatyczne


Pneumatyczne Klucze Udarowe – niebezpieczeństwa:
Nigdy nie używać nasadek ręcznych. Używać wyłącznie nasadek udarowych w dobrym stanie. Nasadki w złym stanie zmniejszają moc udarową i mogą się rozpaść, doprowadzając do obrażeń ciała.W przypadku korzystania z przegubu Cardana nigdy nie uruchamiać narzędzia poza miejscem pracy. W przeciwnym razie nastąpić może odrzut przegubu, powodując zagrożenie.Zawsze używać możliwie najprostszego sposobu łączenia. Przedłużki, redukcje redukują moc w skrajnych przypadkach mogą się obluzować, powodując obrażenia ciała. Należy używać jak tylko to możliwe długich nasadek oraz oryginalnych akcesoriów.W przypadku narzędzi zaopatrzonych w element ustalający nasadki ze sworzniem i o-ringiem należy pewnie zabezpieczyć sworzeń za pomocą o-ringu.
W przypadku zbyt mocnego lub zbyt niewystarczającego dokręcenia elementów mocujących może dojść do ich złamania lub poluzowania i odłączenia, czego skutkiem mogą, być poważne obrażenia ciała. Odłączone elementy mogą zostać wyrzucone. Nakrętki wymagające dokręcenia określonym momentem, należy sprawdzić za pomocą klucza dynamometrycznego.


Uwaga: klucze dynamometryczne „klikające” nie są w stanie zidentyfikować przypadku połączenia dokonanego z wyższym momentem dokręca. Stosować klucz dynamometryczny zegarowy.- Aby zminimalizować zagrożenie obrażeń używając pneumatycznych zapadkowych kluczy udarowych, zawsze pewnie trzeba podeprzeć uchwyt w kierunku przeciwnym do obrotu trzpienia w celu zminimalizowania reakcji momentu obrotowego.To tyle Pozdrawiam

 


Głosuj (0)
domtechniczny24 10:46:04 22/05/2017 [Powrót] Komentuj